Tarih: 30/4/2024

Sayı: 2024-36 

    DUYURU

KONU: Elektronik Bağımsız Denetçilik Sınavı Gerçekleştirilmiştir.

Bilindiği üzere, bağımsız denetçi olarak yetkilendirilme şartlarından birisi de bağımsız denetçilik sınavında başarılı olmaktır. Kâğıt ortamında gerçekleştirilen bağımsız denetçilik sınavları, Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yılda iki defa gerçekleştirilmektedir. Bu sınavlara ilave olarak (Ankara merkezli olmak üzere) e-sınav uygulaması üzerinden sınav yapılması planlanmış ve ilki 30.04.2024 tarihinde Türkiye Muhasebe Standartları modülünden Kurumumuz binasında gerçekleştirilmiştir.

Sınav başarılı bir şekilde tamamlanmış olup, aşamalı olarak sınav sayısı ve modül sayısı artırılacaktır. Bu sayede, hem Kurum imkânlarının daha etkin ve verimli kullanılması mümkün olacak, hem de yıl içerisinde bir modülden daha çok sayıda sınava girmek isteyenlere önemli imkân ve kolaylık sağlanacaktır.

Bugün gerçekleştirilen e-sınavdan sonra daha sık aralıklarla (aylık veya haftalık gibi) e-sınav yapılması planlanmakta olup mayıs ayı sonunda yapılması planlanan sınavlara ilişkin ilan gelecek hafta Kurumumuz internet sitesinde ayrıca duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


İletişim

Ayrıntılı bilgi için egitimyetkilendirme@kgk.gov.tr e-posta adresine elektronik posta gönderilebilir.

pdf Duyuru için tıklayınız.